Baltas pirmųjų lapkričio savaičių peizažas pavirto į niekada neišsisklaidančią pilką miglą. Atsikeli su tamsa ir vakaroji su ja, pasibuvimų lauke, oi, kaip sumažėjo. Gerai, kad namuose šviesu ir šilta, linksminamės kaip galim.
Žalieji ežerai pavirto į Pilkuosius
Primenu, kad pirmoji lapkričio homeschooling’o dalis yra čia . Šio mėnesio pagrindiniai tikslai buvo 3: išmokti visą abėcėlę, kasdien mokytis skaityti ir sunaikinti (panaudoti, išmesti, nunešti kas mums nereikalinga į darželį) visą krūvą veiklos – lavinamųjų knygelių.
Mėnesio pabaiga, ir galiu pasidžiaugti, kad planas įvykdytas 100% , o gal ir daugiau, nes ir be šių 3 tikslų daug visko veikėm. Bet apie viską plačiau – žemiau .
Ariana jau moka visas raides, tik stringa ties „g,h, i – y, j“. Raidžių įsiminimui labai padeda skaitymo pratybos. Sąžiningai skaitom kasdien, tik paskutinį savaitgalį skaitymą į šoną nustūmė matematika. Planuoju dar pasidaryti žodžių sąrašą, kuriose būtų „problematiškos raidės“, o pačias raides užrašyti po vieną ant kortelių ir surengti raidžių balsavimo žaidimą. Aš ištarsiu žodį, o Ariana turės pakelti kortelę su ta raide, kurią išgirdo, pvz. I – Y, G – H. Beje, „Mažasis elementorius“ tikrai puikus, verta įsigyti. O krūvą veiklos knygelių taip pat „patvarkėm“, tad likus savaitei iki lapkričio galo užpirkau naują „partiją“, t.y. išsirinkau štai šias, nuotraukoje esančias pratybas.
Geriausias knygynas internete – knyguklubas.lt
„Matematika. Užduotys 5-6 m. vaikams“ – man labai patinka šių pratybų formatas (paspaudę nuorodą galit „pavartyti“ pratybas, bet konkrečiai mūsų atveju jos yra tokio „sudėtingumo“, kad Ariana sėdi ir viena jas daro – gliaudo puslapį po puslapio kaip saulėgražas, per pirmas keturias dienas padarė apie 30 psl. ir man beveik kylo noras šias pratybas atidėti broliukui. Gerai, kad vyras atkalbėjo, motyvuodamas tuo, kad ji jas darydama pajus daugiau pasitikėjimo savimi. Įtvirtinimui gerai, bet jos per lengvos 4 metų ir 10 mėn vaikui, su kuriuo užsiimama nuo mažumės. Norisi didesnio smegenų šturmo, tad „Lašelis pirmoko labirintuose“ (nuorodoje galima pavartyti) mums bus kaip tik, kai norėsis didesnių iššūkių ir veiksmų. Aišku dirbsim dviese, nes reikės paaiškinimų, bet manau bus smagu. Su pirmomis „daugiau – mažiau – lygu“ užduotimis Ariana puikiai susidorojo. Trečiojo vadovėlio „Žaiskime …“ dar nelietėm, tad apie jį nėra ko iš anksto kalbėti.
Mažiausiai dėmesio šį mėnesį skyrėm anglų kalbai. Rodos, kad visai nieko neveikėm, bet atrinkusi nuotraukas pamačiau, kad visgi šį tą veikėm. Pirma, Ariana dėliojo angliškų žodžių dėliones, o tada mokėmės žodžių.
Antra, skaitėm – žaidėm angliškas knygutes. Visą šią krūvelę įsigyjau šalia namų esančiame second – hand’e vos už 0.60 cnt. Visos knygutės, išskyrus pirmąją, yra kartoniniais lapais. Tad iš džiaugsmo plojo delnais ir mama, ir vaikai. Ariana vieną knygutę atsivertusi bandė skaityti angliškus vienskiemenius žodžius.
Meninis ugdymas vyko įprastai, t.y. Ariana daug spalvino ir piešė savos kūrybos piešinius. Daugiau jokių darbelių, išskyrus piešinius su džiovintais rudeniniais lapais nedarėm, o darželyje buvo lipdymas, žibintų gamyba ir keramika. Namuose menais užsiimsim gruodį, bus galima sukurti daug įdomių dalykų žiemos ir švenčių tematika. P.S. Kairėje pusėje mano princesė, dešinėje Arianos vaiduoklis ir kiškis su karūna.
Nors auklėtojos dar nieko neminėjo, per porą vakarų, aplinkui zūjant abiems vaikams, pagaminau tokius žaisliukus iš „antrinių“ žaliavų. Įprastai kasmet į darželį reikia nunešti savos gamybos „recycling“ žaisliukų eglutei. Tikiuosi reikės ir šiemet Anyway, minkšta „plastikinė“ medžiaga, į kurią buvo įpakuotas siuntinys iš Kinijos, labai maloniai pasidavė apnėrimui. Iškirpau dvigubą sluoksnį, apnėriau, Arianai beliko tik papuošti. Taip sutapo, kad ir formas pasikartojom .
Aronas, labai simboliškai palankęs darželį apie savaitę susirgo, tad antrą mėnesio pusę sėdėjo namie. Dabar jis tokiam augimo etape, kad namuose daug žliumbimo, bet jeigu sesė namie, tada kažkiek lengviau. Per šį mėnesį brolis išmoko labai gražiai linksėti galva, parodydamas „taip“ ir pritarti – sutikti išleisdamas garsą, panašų į „uhu“, nes pasakyti „taip“ jam dar per sunku. O šiaip dienas leidžia laipiodamas, viską ardydamas, kad išsiaiškinti, kaip kas veikia…. ir kaip bitė prie medaus lipa ant virtuvės spintelės , turim tokį rozečių „rojaus kampą mažiesiems“ ant kurio sujungta visa technika – virdulys, blenderis ir telefonų pakrovėjai. Jeigu tik paliksi kėdę neužkeltą ant stalo, Aronas jau sėdi ten.
Vos nepamiršau paminėti vieną vandens eksperimentų vakarą. Sukviečiau šeimą prie stalo, padėjau ant stalo knygą „Smagūs bandymai vaikams“, jeigu prireiktų įdėjų ir prasidėjo mūsų žaidynės. Knygą tik pavartėm, bet taip nieko iš jos ir nepadarėm, nes vanduo taip įtraukė, kad visa veikla vyko tik su vandeniu – iš pradžių virtuvėj ant stalo, o vėliau persikėlė į vonią. Tėtis taip įsijautė, kad rodė visokius fokusus
Pradėjom nuo lengviausio, nes gi rūpėjo išbandyti šį jau visų bendraminčių homeschoolerių išbandytą eksperimentą su dviem žvakutėm – viena uždengta, kita su paliktu tarpeliu. Po to degančią žvakutę kažkokiu būdu vyras panardino po vandeniu.
Vėliau vaikai vandenį nudažė maistiniais dažais, o vyras šiaudelio pagalba rodė kaip pakelti apverstą stiklinę aukštyn, kad vanduo neišbėgtų.t.y. pakėlė stiklinę su vandeniu viduje.
Kai mums (tėvams) pabodo žaisti, palikom Arianą vonioje vieną taškytis, tai ji šiaudeliu pūsdama vandenį atrado, kaip padaryti sausą vietą, apsuptą vandens. Vyras pasijuokė, va, dabar aišku, kaip Mozė perskyrė jūrą.
Na, o paskutinį lapkričio savaitgalį namuose buvo tikras „Black Friday“. Ketvirtadienį „apturėjom“ kažkokį pilvo virusą, tad penktadienį visi, išskyrus Arianą (ji sirgo savaite anksčiau) leidom kiek įmanoma pasyviai – reikėjo atsigauti. O šeštadienio rytą, besiruošiant į pasivaikščiojimą, Ariana su Aronu sukėlė tokį ožiukų koncertą, kad abu gavo savaitės blokadą filmukams ir bet kokiam video formatui, net muziką ir radiją klausėsi per grotuvą. Bet koks tai buvo savaitgalis! Kiek dėlionių sudėliota, kiek pratybų padaryta. Sausainiai iškepti. Lego tiltai pastatyti. Su seneliais pabendrauta. Katedros eglutė aplankyta. Net namie eglutę papuošėm, nors dar šiek tiek ankstoka. Štai toks tas mūsų lapkritis, dabar bėgu galvoti tikslus – norus gruodžiui.
Ačiū, kad skaitot! O jeigu dar kokį žodį brūkštelsit, būsiu labai laiminga, galėdama su jumis pabendrauti