Atsakymai į skaitytojų klausimus apie „Homeschooling’o pradžia. Spalis“

Labai tikiuosi, kad vieno šūvio principas pasiteisins ir visiems bus įdomu paskaityti apie tai, kas „liko už kadro“, t.y. kas nebuvo paminėta pirmame homeschooling’ o įraše , pasakojančiame, kaip pradėjau mokyti savo vaikus namie. Jeigu kažko nepaminėjau ar jeigu kilo naujų klausimų, parašykite komentaruose apačioje, papildysiu įrašą.

img_20160901_090122-001

Jūsų klausimai  – mano atsakymai:

1. Kokia kalba Ariana žiūri filmukus/ video?

Išvardinsiu pagal dažnumą: rusų, lietuvių, anglų, lenkų.

2. Kiek kalbų jūs mokate/ naudojate šeimoje?

Mūsų šeima ir gyvenamoji aplinka daugiakalbė. Lietuvių kalba yra gimtoji, lenkų kalba naudojama kalbant su seneliais ir kai kuriais pažįstamais. Rusų kalbos Ariana mokosi žiūrėdama filmukus ir bendraudama su aplinkiniais kieme, darželyje. Namuose Ariana dažnai prašo: „Mama, sechas budem govorit na ruskom jazike“. (Užtruko šiek tiek laiko kol išmoko vietoj „po ruski“ sakyti „na ruskom jazike“ :) ) Anglų kalbos mokau vaiką nuo mažumės, taip pat lanko anglų kalbos būrelį darželyje, šiuo metu filmukus anglų kalba žiūri retai, bet reguliariai gauna progą pabendrauti su svečiais iš užsienio anglų arba rusų kalbomis.

3. Nuo kada pradėti vaiką mokyti anglų kalbos, jeigu jis pvz. dar neskaito?

Nuo tada, kai to nori ir vaikas, ir mama. Mama geriausiai pažįsta savo vaiką ir mato, ar šis pasiruošęs. Jeigu atrodo, kad nepasiruošęs, nuo 2.5 metukų tikrai galima bandyti „kalbinti“ mažylį anglų kalba su žaislais ir knygutėmis. Jeigu per anksti, bandykite iš naujo po kelių mėnesių. Kaip tą darau aš,  pasistengsiu papasakoti – parodyti artimiausiu metu atskirame įraše, bet pagrindinė mintis išlieka ta, kad užsienio kalbos pradedama mokyti taip, kaip pradėjote vaiką mokyti gimtosios kalbos, po žodį, kartojant jį daug kartų, su atitinkama intonacija ar išraiška veide. Su Ariana anglų kalbos rimčiau mokytis pradėjome nuo 3 metų, iki 3m. ji tik žiūrėjo angliškas daineles ir filmukus, mokėjo keletą žodžių, bet didesnio susidomėjimo nerodė, nes nelabai suprato, kam ta anglų kalba, jeigu nėra su kuo ja kalbėti.

4. Ar Ariana neišsigando Hario Poterio?

Iš pažiūros, ne. Dar klausiau keletą kartų, ar jai nebaisu. Atsakė, kad ne.  Tai nėra pirmas „fantasy“ ar su spec. efektais matytas filmas, nes jau yra prisižiūrėjusi  filmų su robotais ir pan. Jai be galo patiko „Tūkstanmečio žmogus“, tai filmas apie geraširdį robotą, kuris virto žmogumi. Peržiūrėtas daaaaaug kartų.

5. Kur Lietuvoje perkate skylamušius?

Vilniuje  „Dolovija“, kuri turi ir online parduotuvę, ten geras kainos ir pasirinkimo santykis bei „Eripo“ (Šeškinės g. 22 , „Iki“ šalia LNK studijos).

6. Ar vaikui ne per didelis krūvis?

Būtų per didelis, jeigu nejausčiau saiko ir tikslas būtų rezultatas, o ne procesas. Ši tema iš tikrųjų yra labai plati su daug atspalvių. Homeschooling’as yra gyvenimo būdas ir ruošimas gyvenimui, mąstymo plėtimas, sudominimas ir augimas, o ne privalomas žinių ir faktų „kalimas“ kiekvieną dieną.

7. Kur Lietuvoje galima įsigyti vaikiškų knygelių anglų kalba?

Labiausiai rekomenduoju „Humanitą“( online arba gyvai Trakų g. , Vilnius).

Use Facebook to Comment on this Post

Jums gali patikti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *